Rafine Şekersiz Unsuz Çikolatalı Kek
Rafine Şekersiz Unsuz Çikolatalı Kek

Dut unu ve kakaoyu karıştırın. Ayrı bir kapta iyice çırptığınız yumurtaları ekleyin. Eritip soğumaya bıraktığınız tereyağını ekleyin. Üzerine çikolataları ekleyin. Karıştırıp 175°C ısıttığınız fırında 35 dakika pişirin.

Devamı
Beyaz Dut Unu Nedir?
Beyaz Dut Unu Nedir?

Beyaz Dut Unu Nedir?

Devamı
Beyaz Dut Unu Nedir?
Beyaz Dut Unu Nedir?

Beyaz Dut Yaprağı Tozu Nedir?

Bitkisel protein tozudur.

Devamı
Dut Yaprağı Kullanımı
Dut Yaprağı Kullanımı

Dut yaprağında mineral olarak kalsiyum, demir, çinko, fosfor, magnezyum bulunur. Ayrıca C Vitamin açısından da zengindir (% 0.1-0.2). Folik asit (B9), B1 ve D vitaminini de içermektedir. Dut yaprakları antimikrobiyal, sitotoksik, anti-diyabetik, glukosidaz inhibisyonu, anti-hiperlipidemik, anti-aterosklerotik, anti-obezite, kardiyoprotektif, hafıza güçlendirici, antioksidan ve cilt-beyazlatma olmak üzere çeşitli biyolojik etkilere sahiptir.

Devamı
Dut Yaprağının Faydaları
Dut Yaprağının Faydaları

1-Dut yaprağı çayı kafein içermez. 

2-Sağlığı korumaya ve hastalıklarla başa çıkmaya yardımcı olur. 

3-Vücudu canlandırır, mide ve dalak aktivitesini düzenler. 

4-Terletici, hücre yenileyici ve antibakteriyel etkisi vardır. 

Devamı
Havuçlu Kek
Havuçlu Kek

Yumurtaları iyice çırpın. Eleyerek dut ununu ekleyin. Karıtırın. Rendelediiniz havuçları da ekleyip karıtırmaya devam edin. 

Devamı
Kudret Narının Faydaları
Kudret Narının Faydaları

Ülkemizde “Kudret Narı” adıyla bilinen, bilimsel adı “Momordica charanti” olan bu bitki, adı gibi kudretli sağlık faydalarına sahip; ancak halk arasında bu sağlık faydaları çok bilinmeyen bir bitkidir. Kabak ailesine dahil olan kudret narının menşei ülkesi Hindistan’dır. Günümüzde Asya, Afrika ve Karayip Adaları bölgelerinde de yetiştirilmektedir. Yetiştirildiği bölgeye ve dönemine göre rengi değişmekle beraber genelde yeşil, olgunlaştıkça turuncuya dönen bir renge; pürüzlü bir dış kabuğa sahiptir [1]. Acı kavun olarak da adlandırılmasının sebebi karakteristik olarak sahip olduğu acı tadıdır. Tamamen olgunlaşmadan önce hasat edilir, aksi halde tadı daha da acılaşır. Bu özelliklerinden dolayı pek iştah açıcı gibi durmasa da obezite ve diyabet üzerindeki etkileri ile ünlüdür [2]. Tadının rahatsız edici etkisinden kaçınmak için ekstre edilmiş yağının tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Devamı
Morus Alba  L. anti-obezite
Morus Alba L. anti-obezite


Devamı
Proteinli Lavaş
Proteinli Lavaş

Yumurtayı iyice çırpın. Yaprak tozunu, dut ununu ve tuzu ekleyip karıtırın. Unu eleyip iyice yoğurun, azar azar su katın. Zeytin yağını da ekleyip yoğurun. stediiniz kalınlıkta açıp şekillendirin. Az ya koyduunuz tavada pişirebilirsiniz.

Devamı
Sağlıklı Atıştırmalık
Sağlıklı Atıştırmalık
Dut ununu daha sonra pekmezi
bir kaba koyun. (Pekmez yerine
su da kullanabilirsiniz.) Cevizi ve yaprak ununu da ekleyerek tüm malzemeleri iyice yoğurun.Fındık büyüklüğünde parçalara ayırıp şekil verin.Yaprak ununa bulananlar yaprak yeşili, dut ununa bulananlar dut rengi sağlıklı atıştırmalıklar olarak çocuklarınız ve sevdikleriniz için hazır.
Devamı
Showing 1 to 10 of 17 (2 Pages)