Gourmet Package

rating
  • 380.00TL

  • Ex Tax:376.24TL
  • Product Code:id2002
  • Weight:585.00 gr
  • Availability:In Stock

Gourmet Package


Gurme paketi içerisinde;
- Beyaz Dut Kurusu
- Beyaz Dut Unu
- Beyaz Dut Yaprağı Çayı
- Beyaz Dut Yaprağı Tozu
- Pastil 
- Tadımlık Boy Dut Pekmezi 
Tadımlık Boy Bitki Çayı KarışımıBeyaz Dut Kurusu 

Farklı iklim ve toprak şartlarına adaptasyon kabiliyeti yüksek olan dut, hem ılıman hem de sub-tropik iklim şartlarında yetişebilen bir meyve türüdür. Türkiye’de dut üretimi oldukça yaygın ve önemli düzeyde olup daha çok Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerinde üretilmektedir.

Bir gıda eğer yüksek oranda antioksidan, vitamin ve diğer yararlı besin değerleri içeriyorsa “süper besin” olarak adlandırılır.

Beyaz dut içerdiği oleik asit, linoleik asit, linolenik asit, karbonhidrat ve protein ile en iyi süper besinlerden biridir. Ayrıca beyaz dut yüksek oranda antioksidan ve vitamin içermektedir.

Immunflex dut kurusu 75 gramdır ve el değmeden paketlenmiştir. Immunflex dut ürünleri Eğin yöresine aittir.


Beyaz Dut Unu

Beyaz dut, insanın kendi bünyesinde üretemediği, sadece gıdalardan alabildiği yağ asitleri içerir. Bunlar linoleik, linolenik ve oleik asitlerdir. Söz konusu yağ asitleri hücre zarının oluşturulmasında kullanılır, ayrıca beyin ve sinir sisteminin gelişmesi için de gereklidir.

Beyaz dut unu yüksek miktarda meyve şekeri, vitamin, mineral ve organik asit içermesinden dolayı insan beslenmesi açısından, özellikle bebekler ve çocuklar için son derece yararlı bir üründür. Çocukların beslenme çantalarına eklenebilir. Bebek mamalarında 6. aydan itibaren ek gıda olarak kullanılabilir.

Beyaz dut unu ile endüstriyel şeker kullanmadan birbirinden lezzetli pastalar, çörekler ve atıştırmalıklar yapılabilir.

Bir gıda eğer yüksek oranda antioksidan, vitamin ve diğer yararlı besin değerleri içeriyorsa “süper besin” olarak adlandırılır.

Beyaz dut unu içerdiği oleik asit, linoleik asit, linolenik asit, karbonhidrat ve protein ile en iyi süper besinlerden biridir. Ayrıca beyaz dut unu yüksek oranda antioksidan ve vitamin içermektedir. 

Immunflex Dut Unu 150 gramdır ve el değmeden paketlenmiştir. Immunflex dut ürünleri Eğin yöresine aittir.

Beyaz Dut Yaprağı Tozu


Dut yaprağı tozu % 14 - 30 oranında protein içerir ve bu proteinler vücut için gerekli amino asitleri taşımaktadır. Dut yaprağı tozu yüksek oranda kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir ve çinko taşımaktadır. Antioksidan bileşikler, C vitamini, D vitamini ve B vitaminleri açısından zengindir.

Sadece beyaz dut yaprakında bulunan Deoksinojirimisin (DNJ) maddesi, bağırsaklarda bulunan bir enzimi (alfa-glikozidaz) inhibe ederek; kompleks karbonhidratları, nişastaları, maltozu ve sakkarozun; glikoza dönüşmesini engeller ve şekerlerin kan dolaşımına girmesini engeller.

Dut yaprağı tozu diyabet hastaları için kan şekerinin regülasyonunda güvenle kullanılabilecek bir gıdadır. Metabolizmayı hızlandırır ve vücuttaki yağ ve trigliserit dengesini düzenler. Diyet yaparken sağlıklı kilo vermenize yardımcı olur.

Dut yaprağı tozunu, ekmeklerde, çöreklerde ve diğer hamur işlerinden kullanabilirsiniz. Ara öğün olarak yoğurt ile birlikte tüketebilirsiniz. 

Immunflex beyaz dut yaprağı tozu 80 gramdır.


Beyaz Dut Yaprağı Çayı

Beyaz dut yaprağı tamamı ile yenilebilir ve gayet lezzetlidir. İçinde hiçbir toksin madde içermez. Proteinler, flovonoidler, steroidler, triterpenler, vitaminler ve mineraller gibi geniş bir besleyici bileşikler yelpazesine sahiptir.

Dut yaprağında mineral olarak kalsiyum, demir, çinko, fosfor, magnezyum bulunur. Ayrıca C Vitamin açısından da zengindir (% 0.1-0.2). Folik asit (B9), B1 ve D vitaminini de içermektedir.

Dut yaprağı çayının 100 gramında %14-30 oranında protein bulunmaktadır. Protein yönünden en besleyici bitkiler arasındadır. 

Dut yaprağı çayı diyabet hastaları için kan şekerinin regülasyonunda güvenle içilebilecek bir çaydır. Metabolizmayı hızlandırır ve vücuttaki yağ ve trigliserit dengesini düzenler. Diyet yaparken sağlıklı kilo vermenize yardımcı olur. Günde 3 defa aç karnına içilmesi tavsiye edilir. 

Immunflex Dut Yaprağı Çayı 20 gramdır ve 30 - 32 fincan dut yaprağı çayı elde edilir. 


Pastil

Immunfex dut, zencefil ve ıhlamurlu pastil; şeker içermez, tamamen bitkiseldir. 

İçindekiler:
Zencefil ekstresi: Ekstreye tadını veren yapısında bulunan Phebylpropanoid adı verilen maddedir. Gingerol ve uçucu yağ içeren yüksek potanslı ekstredir.

Ihlamur ekstresi: Ihlamur bitkisinin kurutulmuş çiçeklerinden elde edilir. Antimikrobiyel ve yatıştırıcı etkileri mevcuttur.

Nane yağı: Karakteristik nane yağı, ağızda serinlik hissi bırakan aromatik bir tada sahiptir. Bileşiminde mentol, menton ve mentil asetat içerir.

Okaliptus yağı: Okaliptüs yapraklarında uçucu yağlar (1-8cineole=eucalyptol, %70-85, terpineole, alpha-piene, p-cymene, sesquiterpene-ledol, aromadendrene, viridoflorol; aldehitler, ketonlar, alkoller), polyphenolic asitler ve flavonoidler gibi zengin kimyasal bileşikler bulunmaktadır.

Çocuklar ve emziren anneler güvenle tüketebilir. Günlük olarak yetişkin dozu en fazla 6, çocuklarda 2, emzirenlerde ise 3 olarak tavsiye edilir.


Dut Pekmezi

Immunflex Dut Pekmezi Eğin bölgesinde bulunan dut ağaçlarından elde edilen meyvelerin, zirai ilaç, hormon veya yapay gübre kullanmadan kendileri olgunlaşarak düşmesi beklenen dutların kurutulması; sonrasında odun ateşinde kazanlarda kaynatılarak ve güneşte tüller altında güneş enerjisi ile beslenerek elde edilmektedir.

Pekmezlerimiz doğadan sofranıza gelinceye kadar her aşamasında kalite testlerinden geçirilerek; tadlandırıcı ve gıda katkı maddesi kullanılmadan büyük bir titizlikle üretilmektedir. Yörenin en güzel dutları kullanılarak üretilen pekmezlerimiz Tübitak Gıda Enstitüsü Laboratuvarlarında tüm gerekli kalite testler yapıldıktan sonra şişelenmektedir.

Özellikle çocuklarımız ve yaşlılarımız için sağlığımızı korumak ve hasta olmamak üzere güvenle kullanımınıza sunulmuştur.


Immunflex AR-GE çalışmalarınıstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, stanbul Üniversitesi Teknoloji Transfer Merkezi, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Merkezi ve Tübitak Gıda Enstitüsü ile birlikte yapmaktadır.


            

Write a review

Please login or register to review